Kształcenie jednoroczne w Będzinie

Czym jest kształcenie jednoroczne?

Kształcenie jednoroczne - brzmi bardzo formalnie, prawda? W rzeczywistości wygląda to tak, że stawiamy na praktykę - nie wkuwamy wiedzy w podręczniku, a przekazujemy Ci tipy, które sprawią, że Twoja praca będzie przyjemna i nie będzie Ci sprawiać problemów. Z nami rozwijasz swoje silne strony i wyćwiczasz elementy, które sprawiają Ci nieco trudności. Jeśli masz już na oku konkretny kurs, sprawdź na jego stronie internetowej, ile godzin praktycznych czeka na Ciebie w toku nauki! Dzięki tym godzinom będziesz czuć się przygotowany/a do pracy na konkretnym stanowisku. Z kształceniem jednorocznym Żaka zdobywasz wartościowe kwalifikacje - i to wszystko, jak sama nazwa wskazuje, dzieje się w niecały rok. 10-miesięczne kursy realizowane są w ramach Ośrodków Szkoleniowych Centrum Nauki i Biznesu Żak. Zjazdy zazwyczaj odbywają się raz w miesiącu.


Kursy prowadzimy w formie stacjonarnej lub online - sprawdź szczegóły dotyczące wybranego przez Ciebie kursu i wybierz dogodną dla Ciebie opcję! Programy nauczania skonstruowane są tak, aby zapewnić Ci jak najbardziej aktualną i potrzebną na rynku pracy wiedzę. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców na co dzień praktykujących w swoich dziedzinach. Zjazdy kursów stacjonarnych organizowane są w weekendy, co stanowi dodatkowy atut dla osób aktywnych zawodowo, które chcą zmienić profesję lub rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Kursy online zaś możesz robić w wygodnym dla Ciebie miejscu i dowolnym czasie - nawet na Malediwach, o ile masz tam stabilny internet!

Ukończenie nauki skutkuje uzyskaniem wartościowego dokumentu: zaświadczenia o ukończeniu kursu zgodnego z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Kto może zostać słuchaczem?

Na kursy roczne w Żaku może zapisać się każdy chętny po ukończeniu 18 roku życia. Na niektóre szkolenia, np. Agent celny lub Rejestratorka medyczna wymagane jest wykształcenie średnie, jednak nie musisz mieć zdanej matury. Zajęcia na kursach rocznych startują we wrześniu lub w lutym - nie musisz więc czekać całego roku, żeby rozpocząć naukę!


Jak się zapisać?

Jak się zapisać?

Wystarczy tylko kilka kroków. Jeśli myślisz już o konkretnym kursie, wybierz miasto, w którym chcesz się uczyć i zapisz się online. Możesz także udać się osobiście do najbliższego sekretariatu Żaka i zapisać się stacjonarnie. Wystarczy dowód osobisty! W przypadku wyboru dwóch kursów w ramach kształcenia jednorocznego (Agent celny, Rejestratorka medyczna) niezbędne jest dostarczenie świadectwa ukończenia szkoły średniej do sekretariatu wybranej przez Ciebie placówki Żaka. Nie wymagamy od Ciebie zdanej matury!