Asystent osoby niepełnosprawnej

z podstawami opieki i pielęgnacji

Cena:

Kierunek bezpłatny

Czas trwania:

1 rok

Tryb nauczania:

zaoczne

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną, odporną na stres i szukasz zawodu, w którym możesz pomagać potrzebującym, wybierz kierunek Asystent osoby niepełnosprawnej. W pracy będziesz wspierał swoich podopiecznych w codziennym życiu, motywował ich do rehabilitacji, planował ich aktywności i rozrywkę, udzielał pierwszej pomocy i rozwiązywał problemy osób niepełnosprawnych. Ponadto, ukończenie tego kierunku daje Ci możliwość podjęcia pracy za granicą na terenie UE.

Czego nauczysz się na kierunku Asystent osoby niepełnosprawnej w szkole Żak?

Abyś był profesjonalnie przygotowany do pracy w zawodzie asystenta osoby niepełnosprawnej, nauczymy Cię wybranych zagadnień z psychologii i socjologii, a także elementów anatomii oraz patologii fizjologicznej człowieka. Zyskasz dość rzadką umiejętność posługiwania się językiem migowym, aby pomagać również osobom, które nie słyszą lub nie mówią. Natomiast nauka języka obcego w pomocy społecznej pozwoli Ci na opiekę nad pacjentami obcojęzycznymi lub gdy postanowisz pracować za granicą. Nauka przedmiotów o charakterze teoretycznym dotyczących opieki i pielęgnacji człowieka, a także organizacji wsparcia osoby niepełnosprawnej będzie stanowiła solidną podstawę do zdobycia praktycznych umiejętności. Dzięki zajęciom warsztatowym zdobędziesz niezbędne kompetencje obejmujące umiejętności opiekuńcze, terapię zajęciową, pomoc i wsparcie oraz aktywizację podopiecznego.

Kwalifikacje, jakie zdobędziesz po zakończeniu nauki

Udzielanie pomocy i organizacja wsparcia osobie niepełnosprawnej (SPO.01.)

Nauka na kierunku Asystent osoby niepełnosprawnej jest bezpłatna przy zachowaniu 50% frekwencji na zajęciach. W przypadku nieosiągnięcia w danym miesiącu minimalnej frekwencji słuchacz ponosi opłatę w wysokości 159 zł. O szczegóły zapytaj w sekretariacie Żaka.

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00